Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Çeşitli alanlardaki su yalıtımı uygulamaları öncesinde etkin yüzey hazırlığı ve tamiri nasıl yapılmalıdır?Genel prensipler nelerdir?

Problem

Su yalıtımı uygulamasından etkin sonuçlar almak için doğru ürünü tercih etmek ve doğru uygulamak yeterli değildir. Uygulama yapılacak yüzeyin iyi hazırlanması ve gerekliysedoğru ürünlerle tamiri gereklidir!

Temel, perde ve otopark üstü su yalıtımında,

Açık teras yalıtımında,

Islak hacim (banyo, tuvalet ve mutfak vb.) yalıtımında,

Yüzme ve süs havuzlarında,

Yeraltı ve yerüstü su depolarında.

Su yalıtım uygulamasına başlamadan önce çok iyi bir yüzey hazırlığı yapılması gereklidir. Tamir gereken yerlere su geçirimsizliği geliştirilmiş, yüksek aderans, basma ve çekme mukavemetlerine sahip yapısal tamir harcı uygulanmalıdır.Astar gereken yerlere mükemmel aderansa sahip ve su itici özelliğe sahip weber.prim max uygulanmalıdır.

Çözüm

uygulama

  • Uygulama yapılacak zemin yüzeyi temiz ve sağlam olmalı, kirden, tozdan, zayıf parçacıklardan ve kalıp yağlarından arındırılmış olmalıdır. Su yalıtım ürününün dengeli kuruması için yüzey eşit kalınlıkta olmalı, tij delikleri yapısal tamir harcı ile kapatılmalıdır.
  • Su yalıtım ürününün yüzeye daha kuvvetli aderansını sağlamak ve olası çatlama ihtimalini ortadan kaldırmak için dış köşeler yuvarlatılmalıdır.
  • Su yalıtım ürününün yüzeye daha kuvvetli aderansını sağlamak ve olası çatlama ihtimalini ortadan kaldırmak için köşeler yapısal tamir harcı ile pahlanmalıdır.
  • Yapısal tamir harcı ile pahlamaya alternatif olarak iç köşelere weber köşe yalıtım bantları  uygulanmalıdır.
  • Yüzeydeki dilatasyonlara  weber superflex dilatasyon bantları uygulanmalıdır.
  • Aderansı artırmak, yüzeydeki tozları hapsetmek ve yüzey emiciliğini dengelemek için uygulama alanının durumuna ve tercih edilen ürüne göre su yalıtım uygulaması öncesinde mutlaka uygun astar kullanılmalıdır.
  • Belirtilen süreler 20 °C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.
  • Ürünün amacının dışında kullanılması ya da yukarıda belirtilen uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından Saint Gobain Weber Yapı Kim. San.ve Tic. A.Ş. sorumlu değildir.

Weber Çözümleri

Önerilen Ürünler

weber.rep HKS

Sülfat ve klor dayanımlı yapısal tamir harcı

weber.rep MA 200

Yapısal tamir harcı

weber.prim max

Yüksek aderans gerektiren yüzeyler için alkaliye dayanıklı özel astar