Weber - Saint-Gobain

Eski seramik kaplı yüzeyler için su yalıtım sistemi

Problem

Hatalı veya eksik su yalıtım uygulaması yapılmış ya da hiç su yalıtım uygulaması yapılmayarak seramik uygulanmış ıslak mekanlarda zaman içinde yalıtım problemleri oluşur.

Yüzeydeki seramikleri kırarak su yalıtım uygulaması yapmak zaman ve yaşam konforu açısından sıkıntı yaratır, aynı zamanda ilave masraflara da yol açar. Bu uygulama yerine mevcut seramik kaplama üzerine uygun bir ara katman ile su yalıtım uygulaması gerçekleştirilebilir.  

Çözüm

1. Yüzey hazırlığı

Mevcut seramik kaplamaların zemini tutup tutmadığı çekiç veya mala ile kontrol edilmelidir. Zemin tutuşu düşük seramikler tamir edilmeli, oluşabilecek boşluklar yine aynı malzeme ile doldurulmalıdır. Sonrasında yüzeyler toz kalmayacak şekilde iyice yıkanmalıdır.

2. Aderans astarı uygulaması

Su yalıtım uygulaması öncesinde, yüzeylere weber.prim TG 5 tek kat halinde, rulo ile uygulanmalıdır.

3. Yalıtım katmanı uygulaması

Uygulanan aderans astarının kurumasının ardından çimento esaslı su yalıtım uygulamasına geçilebilir. Bu uygulama için weber.dry SS-10weber.dry UV coat veya hızlı kuruması gereken durumlarda weber.tec Superflex D 2 kullanım talimatları doğrultusunda hazırlanmalı ve tüm yüzeye 2 kat halinde uygulanmalıdır. Her bir katın uygulaması bir öncekine dik doğrultuda yapılmalıdır.

Dikkat! Yüzeydeki kritik noktalar, birinci kat su yalıtım uygulaması sonrasında alkali dayanımlı cam elyaf donatı filesi ile desteklenmelidir.  

4. Seramik ve derz dolgu uygulaması

Seramiklerin yapıştırılmasında weber.kol flex konforweber.kol flex konfor konsantre veya weber EP 800; seramik arası derz dolgu uygulamasında ise weber.joint flex veya weber EP 800 kullanılmalıdır. Duvar-duvar, duvar-zemin birleşim noktalarında seramikler arasına weber silikon derz dolgu mastiği uygulanmalıdır.

Weber Çözümleri

Önerilen Ürünler

weber.prim TG 5

Akrilik dispersiyon esaslı, tek bileşenli aderans astarı

weber.dry SS-10

Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, çift komponentli tam elastik su yalıtım harcı.

weber.dry UV coat

Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, geliştirilmiş UV dayanımlı, hafif yaya trafiğine dayanıklı, çift komponentli, elastik su yalıtım harcı.

weber.tec Superflex D 2

Polimer emülsiyon modifiyeli,çimento esaslı, iki komponentli, yüksek elastikiyete sahip, pozitif ve negatif su basıncına karşı uygulanabilen, UV dayanımlı, hava şartlarından bağımsız hızlı priz alan su yalıtım harcı

Yardımcı Ürünler

weber silikon

Tek bileşenli, kullanıma hazır, nemle kürlenen asetoksi esaslı silikon mastik.

weber.kol flex konfor

Kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış ve ilave özelliklerle geliştirilmiş, polimer katkılı, tozumayan, çok elastik seramik yapıştırma harcı

weber.kol flex konfor konsantre

Konsantre, toz çıkarmayan, hafif, çok elastik seramik yapıştırma harcı

weber.joint flex

Çimento esaslı, polimer katkılı, su itici özelliğe sahip, elastik ve yüksek performanslı renkli derz dolgu harcı

weber EP 800

Epoksi esaslı, iki bileşenli, kimyasallara dayanıklı seramik yapıştırıcısı ve derz dolgusu