Weber - Saint-Gobain

Bahçe teras su yalıtım sistemi

Problem

 

Weber poliüretan esaslı su yalıtım ürünleriyle, bahçe teras çatılar için, uzun ömürlü ve kaliteli su yalıtımı sistemi oluşturmak mümkündür.
Bu ürünler ile yapılan yüzeyler, eksiz, süper elastik su yalıtım tabakası ile kaplanmış olur, ayrıca zorlu iklim koşullarına ve bitki köklerine karşı daha dayanıklı hale gelir.

Çözüm

1. Yüzey hazırlığı

Eğimli döşeme betonu üzerine uygun ürünlerle tadilat ve tamirat yapılmalı, yalıtım uygulaması öncesinde yapışmayı engelleyici kalıntılardan ve gevşek parçalardan arındırılmış, temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır. Ayrıca kullanılacak ürüne göre gerekli yüzey hazırlıkları yapılmış olmalıdır. Uygulama yerindeki dilatasyon derzleri weber superflex dilatasyon yalıtım bantları kullanılarak kapatılmalıdır.
Dikey ve yatay köşeler weber.rep MA 200 veya weber.rep HKS ile pahlanmalıdır.Yüzey nemi %5 oranı altında olmalı, uygulama yapılacak yüzey weber.prim EP 2K ile astarlanmalıdır.

2. Yalıtım katmanı uygulaması (1.ve 2. kat)

Uygulama öncesi weber.dry PUR B2K'nın her iki bileşeni de karıştırılarak uygulama yapılacak astarlı yüzeye fırça, rulo veya dişli mala yardımıyla uygulanmalıdır.
Polyester keçe uygulaması birinci kat uygulamasından sonra tüm yüzeye yapılmalıdır. Uygulama en az 2 kat olmalı, katlar arasında 12 saat beklenmelidir. Katlar arası bekleme süresi 72 saati geçmemelidir.

3. Yalıtım katmanı üzerine uygulamalar

weber.dry PUR B2K uygulamasının tamamlanmasından ortalama 3 gün sonra tüm yüzeye polietilen folyo serilerek uygun kalınlıkta ekstrüde polistiren ısı yalıtım levhaları döşenmelidir.

4. Bahçe detayı uygulamaları

Polistiren ısı yalıtım levhaları üzerine bitki köklerine dayanımlı folyo ve geotekstil keçe serilmesinden sonra uygun nitelikte drenaj levhası döşenmelidir.
Üzerine serilecek filtre keçesi sonrasında bahçe toprağı ve bitki uygulaması yapılabilir.

Weber Çözümleri

Önerilen Ürünler

weber.dry PUR B2K

Polimer-bitüm modifiyeli, iki komponentli, yüksek elastikiyete sahip, solvent içermeyen su yalıtım malzemesi

weber.prim EP 2K

Epoksi esaslı, su ile seyreltielbilen, çift bileşenli şeffaf astar.

Yardımcı Ürünler

weber.rep MA 200

Çimento esaslı, yüksek mukavemetli, polimer ve elyaf katkılı, su geçirimsiz yapısal tamir harcı.

weber.rep HKS

Çimento esaslı, yüksek mukavemetli, polimer ve elyaf katkılı, sülfat ve klor dayanımlı, su geçirimsiz yapısal tamir harcı.