Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Weber Mantolama Sistemi Elemanları

Son kat kaplama dahil olmak üzere tüm sistem EOTA ( European Organization For Technical Approvals ) ETAG 004 ( Guideline for European Technical Approval of External Thermal Insulation Composite System with Rendering )'e göre test edilmiştir. 

Yapıştırma Harçları

  • weber.therm A1

Yüzey Sıvaları

Akrilik Yapıştırıcı ve Sıva

Dübel

Dübel Seçimi

Plastik Çivili Dübel   
weber.therm EPSweber.therm EPS plus ve weber.therm XPS uygulamaları için )

Geri dönüşümsüz hammaddeden mamul, plastik gözdeli(polietilen) ve plastik çivili(poliamid) dübellerdir. PSD (Plastik Standart Dübel) ve PD ( Plastik Dübel) olmak üzere iki ayrı modeli mevcuttur.

PSD model dübel gövde çapı 10 mm olup tuğla ve sıvalı tuğla yüzeyler için delme işleminde 10mm çaplı matkap ucu, brüt beton yüzey için ise 11-12 mm matkap ucu kullanılmalıdır, duvardaki delik derinliği 50 mm olmalıdır. Dübel tutunma derinliği 25-35 mm'dir.

PD model dübel gövde çapı 8 mm olup tuğla ve sıvalı tuğla yüzeyler için delme işleminde 8 mm çaplı matkap ucu kullanılmalı ve delik derinliği en az 50 mm olmalıdır.  Brüt beton yüzey için ise 9 mm matkap ucu kullanılmalı ve delik derinliği ise en az 40 mm olmalıdır. Dübel tutunma derinliği 25-35 mm'dir.

Çelik Çivili Dübel
(weber.therm taşyünü uygulamaları için)

Geri dönüşümsüz hammaddeden mamul plastik (polietilen) gövdeli, geniş başlıklı (60 mm), çivi başı plastik kaplamalı çelik çivili (CD) dübellerdir. Özellikle taşyünü yalıtım malzemeleri ile yapılacak uygulamalarda kullanılan CD dübeller 8 mm gövde çapındadır. Delik delme işleminde kullanılacak olan matkap ucu 8 mm olmalı, tuğla ve sıvalı yüzeyler için delik derinliği en az 50 mm, brüt beton yüzeylerde ise en az 40 mm olmalıdır. Taşyünü uygulamalarında dübel başının yalıtım üzerine olan basma yüzeyinin artırılması için geniş dübel başlığı (TYB100) kullanılması önerilir.

Vidalı Dübel
( OSB üzerine yapılacak uygulamalar için )

Ahşap ( OSB vb. ) ve çimentolu yonga levha gibi yüzeylere yapılacak olan uygulamalarda kullanılan plastik (polietilen) matkap uçlu metal vidalı dübellerdir. Ayrıca delik delme işlemine gerek yoktur.

Gazbeton Dübeli
weber.therm EPS, weber.therm EPS plus, weber.therm XPS ve weber.therm taşyünü uygulamaları için )

Gazbeton yüzeylere yapılacak olan uygulamalarda, kullanılacak yalıtım malzemesinin cinsine ve kalınlığına göre seçimi yapılması gereken, geri dönüşüm hammadde içermeyen plastik ( polietilen ) gövdeli, plastik (poliamid) çivili veya çelik çivili dübellerdir. Taşyünü yalıtım malzemesi ile yapılan uygulamalarda çivi başı plastik kaplı çelik çivili dübel kullanılması gerekir.

Dübel çapı 8 mm olup delik delme işleminde 8 mm çaplı matkap ucu kullanılmalı ve tüm yüzeyler için dübel yüzey içerisine en az 90 mm girmelidir.

GDP ve GDC tipi mekanik tırnaklı dübeller, boşluklu tuğla ve bims gibi yüzeylerde de mükemmel tutunma sağlar.

Isı Yalıtım Levhası

  • weber.therm EPS
  • weber.therm EPS plus
  • weber.therm XPS
  • weber.therm taşyünü

Donatı Filesi

Sıvanın yüzey hareketlerine karşı dayanıklı olmasını sağlayan, en az 160 gr/m2 ağırlığında, 4*4 mm. gözenek boyutunda, alkali dayanımı yüksek, cam elyaf esaslı file. DIN EN ISO 13934-1‘e göre en az gerilme gücü 1800/1800 (N / 5 cm.) ve bu güçteki en fazla uzama %3,8 / %3,8.

Subasman Profili

Yalıtım levhalarının doğru ve düzgün şekilde monte edilebilmesi ve darbelere dayanım amacıyla kullanılan, genişlikleri yalıtım kalınlığına bağlı olarak değişen alüminyum esaslı profil.

ASP03 - 3cm, ASP04 - 4cm, ASP05 - 5cm, ASP06 - 6cm, ASP07 - 7cm, ASP08 - 8cm. 

Alüminyum Köşe Profili

Köşelerin düzgün oluşturulması, darbelere karşı korunması ve oluşabilecek çatlakların önlenmesi amacıyla kullanılan alüminyum esaslı profillerdir.

AKP01- Alüminyum köşe profili
AKPF2- Alüminyum, fileli köşe profili  

PVC Köşe Profilleri

TKP01 - Kapı ve pencereler için köşe profili

Kapı, pencere kasaları ile ısı yalıtım sistemi birleşimlerindeki boşlukları kapatarak sızdırmazlığı sağlayan ve istenmeyen çatlamaları engelleyen kendinden fileli, PVC esaslı profiller.  

TKP02 - 10 cm. x 10 cm. Fileli köşe profili

Uygulama kolaylığı ve düzgün köşe bitimleri elde edilmesini sağlayan kendinden fileli pvc esaslı profiller.  

TDP04 - Damlalıklı köşe profili

Kapı ve pencere lentoları, balkon ve cumba altları gibi riskli bölgelerde suyun sisteme zarar vermemesi için özel olarak tasarlanmış, kendinden fileli, pvc esaslı profiller.

Dilatasyon Profilleri

Binalardaki dilatasyon derzlerinin devamını en profesyonel ve dekoratif şekilde sağlamak için tasarlanmış, fileli ve PVC esaslı, düz yüzeyler ve köşeler için farklı profiller.  

DPT01 - Düz yüzeyler için
DPT02 - Köşeler için  

Plastik Takozlar

Özellikle bozuk yüzeyler üzerine subasman profillerinin sabitlenmesinde işgücü tasarrufu sağlayan ve pratik bir çözüm sunan plastik esaslı takozlar.

ST003 - 3 mm.
ST005 - 5 mm.
ST008 - 8 mm.
ST010 - 10 mm.  

Isı Yalıtım Bantları

Binalarda saçak altı, balkon, teras duvarları ve subasman profillerinin yerleştirildiği noktalar gibi kritik bölgelerde oluşabilecek ısı transferini önlemek ve sistemi oluşabilecek dış etkilerden korumak amacıyla kullanılan bantlar.  

SB002 - 2 mm. genişlik
SB004 - 4 mm. genişlik  

Subasman Profili Montaj Seti

Subasman profillerinin sağlam ve pratik şekilde 50 cm.‘de bir, duvara montajına yardımcı olan paslanmaz çelik dübeller.

SMS01 - Ø 6 x 100 mm.    

Fuga Profilleri

Isı yalıtım sistemleri üzerine düzgün ve hızlı şekilde fugalar oluşturmayı, üzerine boya veya son kat kaplamasının uygulanması ile dekoratif bir görüntü elde edilmesini sağlayan PVC esaslı profiller.

PFP030- 30 x 16 mm
PFP050- 50 x 16 mm

Denizlik Uzatma Profilleri

Isı yalıtım uygulamaları sonrasında izolasyon kalınlığına da bağlı olarak pencere denizlikleri kısalabilir ya da tamamen gömülü kalabilir. PVC esaslı bu profiller yardımı ile yalıtıma zarar vermeden denizlikler uzatılabilir.   

DUP003 - 3-4 cm' lik ısı yalıtım levhası için denizlik uzatma profili 
DUP005 - 5-6 cm'lik ısı yalıtım levhası için denizlik uzatma profili 
DUP008 - 7-8 cm'lik ısı yalıtım levhası için denizlik uzatma profili 

        

Arkalıklı Denizlik Uzatma Profilleri

Isı yalıtım uygulamaları sonrasında izolasyon kalınlığına da bağlı olarak pencere denizlikleri kısalabilir ya da tamamen gömülü kalabilir. Mekanik tesbit ile duvara sabitlenen alüminyum esaslı bu profiller yardımı ile yalıtıma zarar vermeden denizlikler uzatılabilir.

DUA003 - 3 cm'lik ısı yalıtım levhası için denizlik uzatma profili 
DUA004 - 4 cm'lik ısı yalıtım levhası için denizlik uzatma profili 
DUA005 - 5 cm'lik ısı yalıtım levhası için denizlik uzatma profili 
DUA006 - 6 cm'lik ısı yalıtım levhası için denizlik uzatma profili 
DUA007 - 7 cm'lik ısı yalıtım levhası için denizlik uzatma profili 
DUA008 - 8 cm'lik ısı yalıtım levhası için denizlik uzatma profili